magazín o bydlení

3 styly koupelen, které si zamilujete

  • Tomáš Březina
  • Koupelny
koupelna

Do koupelen se prodírají různé styly. Dávno se nejedná pouze o místnost, kde člověk vykonává každodenní hygienu. Zamlouvá se vám spíše retro, nebo industriální styl? Pokud prahnete po dokonale sladěném interiéru, rozhodně byste neměli opomíjet ani koupelnu, kam můžete vnést modernu, romantiku, ba dokonce i francouzský venkov.

Přestože má koupelna specifické využití, měla by být i perfektně funkční, aby nejenže umožňovala osobní očistu, ale také nabízela prostor k relaxaci. Důležité je, aby jednotlivé prvky a vybavení v koupelně ladily, a to nejen barevným odstínem, ale také stylem. Jestliže nemáte cit pro design, obraťte se na bytového architekta, jenž vám s návrhem koupelny pomůže.

Zkombinujte beton s kovem dohromady

Jestliže se vám zamlouvá industriální provedení, zařiďte si koupelnu s nádechem průmyslové revoluce. Hlavními materiály, které v místnosti použijete, budou kov, cihly, beton a další netradiční doplňky. Industriální styl se vyznačuje svou výrazností, barevně je usedlejší, spíše je laděn do šedých odstínů, které perfektně působí v kombinaci s bílým jednoduchým nábytkem.

Inspirujte se francouzským venkovem

Pokud chcete do svého interiéru vnést nádech francouzského venkova, kde lépe by se vyjímal než v koupelně. Zvolte světlé tóny, a to konkrétně krémovou, bílou či šedou barvu, které doplníte rustikálním nábytkem z mořeného dřeva s oprýskáním. Takové koupelně sluší dřevěná podlaha, případně podlaha z kamene či cihel. Záleží pouze na vás, který z nabízených materiálů si vás podmaní. Jestliže patříte mezi romantické duše, zřejmě podlehnete doplňkům s drobnými květinovými vzory.

Pro příznivce retra

Závěrem nesmíme zapomenout na retro koupelny, s nimiž nebudete mít příliš mnoho práce. Jestliže máte starou koupelnu, nemusíte se ihned pouštět do rozsáhlé rekonstrukce, neboť mnohdy stačí zvolit správné doplňky a nábytek, a koupelna bude působit elegantně s nádechem retro stylu.

  • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4