magazín o bydlení

Chcete dodat hliníku atypický vzhled?

chromování hliníku

Máme pro vás výčet povrchových úprav hliníku, které vám zajistí unikátní design výrobku a upoutají pozornost každého. Ovšem některé funkce udělají více, než jen dekorativní úpravy. Pokud vás zajímá, co s materiálem udělá chromování hliníku a další, čtěte dál.

Dekorativní chromování

Nejen, že tento proces dodá hliníku skvělý vzhled, ale zároveň jsou materiály poté odolné proti korozi, jsou velmi odolné a mají nízký koeficient tření. Chromování se ale nehodí jen na hliník, ale také pro ocel, ocelolitinu, mosaz a litinu. Provádí se galvanickým nanášením vrstev Mědi, niklu a chromu.

Eloxování

Eloxování je proces využívající oxidaci hliníku a vzniká tak nevodivá a tvrdá vrstva, která je velmi pevně spojená s hliníkem. Eloxování se provádí jak přírodní, tak barevné. V závislosti na předchozí úpravě hliníku bude elox buď matný, nebo lesklý.

Fosfátování

Je důsledek vzniku nerozpustných fosforečnanů za pomoci konzervantů a jako předchozí procesy, zvyšuje ochranu proti korozi. Na výběr máte z manganatého fosfátu, který se využívá na strojní součásti a nebo zinečnatého fosfátu, což umožňuje tvarování za studena a přilnavost lakování.

Galvanické niklování a zinkování

Niklování krásně vyrovnává povrch před další úpravou a zároveň poté materiál odolává korozi. Zinkování je elektrolytický proces, který dodá skvělý vzhled a chrání materiál před vnějším působením.

  • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4