magazín o bydlení

Chcete obývací stěnu? Vyberte správný tvar a rozmístění

obývací stěna

Obývací pokoj je v podstatě společenská místnost, kde se nejčastěji setkáte s ostatními členy rodiny a pohostíte návštěvu. Pokud jste se rozhodli pro jeho rekonstrukci, aby vypadal elegantně, reprezentativně a hlavně dostal moderní nádech, zřejmě vás jako první bude zajímat, jaké jsou trendy na trhu s obývacími stěnami.

Dávno jsou pryč doby, kdy obývacím pokojům dominovala obrovská a bytelná obývací stěna od země až ke stropu s rozličnými regály a striktně daným obdélníkovým tvarem. Výrobci tohoto druhu nábytku zapojili fantazii a vyrábí vzhledově rozmanité obývací stěny.

Co do malého obývacího pokoje?

V menším bytě, kde zřejmě bojujete s každým centimetrem, nachází uplatnění nízké obývací stěny, které opticky nezmenšují místnost. Většinou jejich součástí bývají vystouplé horní police, a to buď otevřené, nebo uzavřené. Ve standardně velkých obývacích pokojích se zase vyjímají tradiční řešení přes celou stěnu, ovšem s moderním nádechem. Přestože se snažíte minimalizovat množství skladovaných věcí, přece jen čas od času potřebujete něco uschovat, a tak bez nějakých úložných prostorů se jednoznačně neobejdete. Jestliže nemáte nikde místo na vestavěné či samostatně stojící skříně, využijte alespoň úložné prostory obývací stěny, které bývají dnes už efektivně řešené.

Do popředí se prodraly ještě takzvané 3D police, které působí originálně. Užijete si souhru tří rozměrů a získáte také dostatek úložných prostorů.

Pro milovníky minimalismu

Pokud vám však úložné prostory nescházejí, můžete se přiklonit k minimalismu a zaměřit se tak především na design stěny. Sáhněte po jednoduché obývací stěně, kterou tvoří jedna skříňka, nad kterou zavěsíte televizor. Dokonce se nabízí i stěny v netradičním tvarovém provedení, ale dbejte na to, aby její styl korespondoval s celkovým stylem místnosti, tedy i s konferenčním stolkem či sedací soupravou.

  • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4