magazín o bydlení

Co by nemělo chybět v domácí posilovně? Recumbent

Pokud nemáte čas chodit do městského fitness centra, není nic jednoduššího než si vytvořit vlastní domácí posilovnu. Cvičit tak můžete kdykoliv. Dostanete chuť zajezdit si na rotopedu ráno, nebo až pozdě večer? Pokud ho budete mít doma, tak žádný problém vám nebude stát v cestě. Ovšem namísto rotopedu si pořiďte recumbent. Právě recumbenty jsou pro tělo mnohem lepší než klasické rotopedy, a to z několika důvodů.

Co se pod názvem recumbent skrývá?  Jedná se o špičkový stroj, jenž se pyšní indukčním brzdným systémem a propracovaným počítačem, jenž dokáže zpracovávat všechna data vztahující se ke cvičení, tedy například tep a kalorie.

Recumbent je ergonomický rotoped

Recumbenty se pyšní hned několika přednostmi. Stabilizují bederní části zad, protože sedíte opření, zatímco při cvičení na klasickém rotopedu jste shrbení nad řídítky. Recumbent tedy slouží k lepšímu držení těla. Stejně tak je prospěšnější pro vaše klouby, protože spodní část zad je položena na velkém stabilizačním sedadle. Zároveň máte kolena a kotníky chráněné před možným poraněním. Sedadlo recumbentu je větší než u rotopedu, a tím pádem nabízí mnohem větší pohodlí při cvičení.

  • Lepší držení těla
  • Menší zatížení kloubů
  • Bezpečné cvičení
  • Pohodlné sezení na velkém sedadle

Komu se doporučuje recumbent?

Odborníci doporučují recumbent především lidem, kteří trpí neurologickými poruchami. Jestliže tedy vaše záda, případně klouby postihla revmatoidní artritida, recumbent je mnohem lepší řešení než rotoped. Důvod je, že je správně rozložena hmotnost těla.

Jestliže hledáte internetový obchod, kde byste mohli zakoupit profesionální recumbenty za přijatelné ceny, podívejte se na nabídku e-shopu FITNESS ČR. Uvedený internetový obchod vám pomůže, ať už si chcete zřídit domácí, nebo i profesionální posilovnu.

  • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4