magazín o bydlení

Co byste si měli promyslet, než do kuchyně pořídíte ostrůvek

  • Tomáš Březina
  • Kuchyně
kuchyňský ostrůvek

V posledních několika letech se trendy v kuchyňském nábytku výrazně změnily. Do módy se prodraly kuchyňské ostrůvky, které nejenže jsou praktické, ale také perfektně vypadají. Pokud prahnete po kuchyňském ostrůvku, před jeho výběrem byste si měli ujasnit hned několik věcí. Zatímco někdo preferuje vzdušnou konstrukci, někdo klade důraz zase na více úložného prostoru. Dalšími důležitými parametry jsou velikost, umístění a vybavení.

V první řadě byste si měli rozmyslet, jakou funkci by měl kuchyňský ostrůvek plnit. Oblíbenou variantou je kuchyňský ostrůvek, na jehož jedné straně je vařící prostor a na straně druhé zase jídelní stůl.

Ostrůvek se zabudovanými spotřebiči

Dále byste se měli rozhodnout, zda má ostrůvek disponovat zabudovanými kuchyňskými spotřebiči. Pokud máte opravdu malou kuchyňskou část, zřejmě využijete každý centimetr. Ostrůvek slouží k umístění dřezu, přičemž ideální je zabudovat do něj také myčku. Jestliže se chystáte vložit na ostrůvek sporák, nezapomeňte ještě na správnou a dostatečně výkonnou digestoř.

Více úložných prostorů

V menších kuchyních oceníte úložný prostor v ostrůvku, například systém otevřených polic z jedné strany, skříňky s dvířky zase z druhé strany. Případně můžete sáhnout po ostrůvku se šuplíky. Záleží pouze na vás, jako formu úložných prostorů oceníte.

Velikost je alfou a omegou

Závěrem ještě musíme podotknout, že byste neměli podceňovat rozměr ostrůvku. Jestliže má ostrůvek sloužit také k posezení, opomíjet byste neměli ani výšku. Velice populární je, že pracovní strana bývá nižší než strana, u níž jsou umístěné barové stoličky. Jedná se o takzvaný dvouúrovňový ostrůvek. Pokud se vám zamlouvá spíše jednoúrovňová verze, sáhněte po nižších barových židlích, jestli se jich nechcete vzdát.

  • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4