Jak vybrat dětskou postel se zábranou?

dětská postel se zábranou

Přechod z dětské postýlky do klasické postele bývá pro ratolesti mnohdy složitý. Pro snížení rizika pádu je ideální postel vybavit zábranou. Pokud byste rádi svým dětem dopřáli klidný spánek, je nezbytné zvolit správné rozměry a materiál postele. V následujících řádcích vás provedeme, jak dětskou postel se zábranou vybrat, abyste neprohloupili.

U dětské postele se zábranou se nemusíte obávat toho, že by vaše dítko v noci spadlo na zem. Velkou výhodou je, že zábrany je možné odinstalovat, jakmile na to bude vaše ratolest připravená.

Co byste měli vědět o dětských postelích se zábranou?

Dětská postel se zábranou poslouží dítěti od jeho dvou či tří let až do devíti let. Zábranu byste měli zvolit především u postele vyšší než 30 centimetrů. Stejně jako samotná postel, tak i zábrana by měla být hladká a neměla by mít ostré hrany, aby si dítě neublížilo. Výška zábrany by měla být alespoň 16 centimetrů nad matraci, jinak ztrácí význam. V neposlední řadě je nezbytné se zaměřit na mezeru mezi zábranou a matrací, která by neměla přesahovat hranici 7 centimetrů, protože by se mohlo dítě v mezeře zaseknout.

Pokud jste koupili rovnou velkou postel, tedy 90×200 centimetrů, zřejmě zvolíte snadno odnímatelnou zábranu, aby mohlo dítě používat postel i v pozdějším věku, kdy už se obejde i bez zábrany.

Jak velkou postel dítěti vybrat?

Záleží na tom, co od postele očekáváte. Jestliže sáhnete po menších rozměrech, počítejte s tím, že v pozdějším věku je nezbytné koupit postel větší. Ideálním řešením jsou v současné době rostoucí postele, jak už samotný název napovídá, taková postel roste zároveň s dítětem, a tak můžete nastavit její velikost podle jeho výšky. Počítejte však s tím, že je nezbytné obměňovat matraci, protože ta rostoucí není.

Standardní velikost postele, která vydrží dítěti až do dospělosti, je 90×200 centimetrů. Zvolit můžete variantu s úložným prostorem, kam budete ukládat buď polštář a přikrývku, nebo hračky. Jestliže byste raději kvůli nedostatku prostoru menší postel, potom máte na výběr z délky okolo 120 až 180 centimetrů a šířky od 70 do 90 centimetrů.

Jaký materiál dětské postele zvolit?

Co se týče materiálu, vhodné je dřevo, neboť se jedná o přírodní a zdravotně nezávadný materiál. U masivu máte jistotu, že je postel bytelná, pevná a stabilní. Další možností je dřevotříska s povrchovou úpravou, která je k dostání v mnoha barevných odstínech. Do dětských pokojů se naopak nedoporučují čalouněné postele, které jsou náročnější na čištění.

  • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4