magazín o bydlení

Jak vybrat odpuzovače myší na zahradu?

 • Tomáš Březina
 • Inspirace

odpuzovače myší

Stala se vaše zahrada domovem myší, hrabošů, kun, krtků a dalších nezvaných hostů? Pokud chcete ochránit svůj majetek, úrodu, ale třeba i děti, potom se jako optimální řešení nabízí elektronické, respektive ultrazvukové odpuzovače.

Dříve se používaly především chemické prostředky a mechanické pasti, nicméně s příchodem elektronických odpuzovačů byly odsunuty na druhou kolej. Odpuzovače myší mají hned několik předností:

 • nemusíte odklízet mrtvolky myší,
 • vaše děti nepřichází do kontaktu s chemickými prostředky, které jsou často jedovaté,
 • odpuzovače jsou bezúdržbové.

Co si zjistit před nákupem odpuzovače myší?

Předtím, než začnete nakupovat odpuzovače myší, měli byste si nejprve zjistit pár základních informací, na jejichž základě zařízení vyberete. Jak tedy postupovat?

 1. Změřte plochu, kterou má odpuzovač chránit.
 2. Ujasněte si, jestli chcete přístroj na baterie, nebo napájený pomocí externího síťového adaptéru.
 3. U ultrazvukových variant se zaměřte na to, aby dokázaly měnit kmitočet a intenzitu signálu.
 4. Jestliže hledáte odpuzovače do půdy, zajímejte se hlavně o frekvenci, která by měla být od 300 do 500 Hz.
 5. V případě, že máte doma zvířata (pes a kočka), dbejte na to, aby odpuzovač pracoval na takové frekvenci, kterou pes a kočka neslyší.

Jaké druhy odpuzovačů existují?

Z nejširšího hlediska se rozdělují na ultrazvukové, zvukové a elektrické. U ultrazvukových se potom dále přístroje dělí na monotónní a kolísavé.

Velké popularitě se těší ultrazvukové odpuzovače myší, jež pracují na vskutku vysokých frekvencích, které lidské ucho nezachytí, ale hlodavci ano. Ultrazvuk vyvolává ve zvířeti stres a strach, a proto se raději z dané lokality vzdálí.

Jestliže chcete co nejlevnější řešení, nabízí se monotónní odpuzovače, které však nejsou nejúčinnější. Pracují pouze na jedné frekvenci, kterou nijak nezměníte. Někteří škůdci jsou schopni si na daný zvuk zvyknout, a tak se potom do vaší zahrady stejně dostanou. Ideální proto jsou kolísavé odpuzovače, u nichž se frekvence průběžně mění.

 • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4