magazín o bydlení

Jaké druhy kamen existují?

kamnářské potřeby

V současné době existuje hned několik druhů topných systémů, a proto rozhodnout se pro jeden konkrétní je mnohdy nadlidský výkon. Jelikož se neustále zvyšují ceny za elektrickou energii a plyn, stále více domácností se rozhoduje investovat do řešení určeného pro spalování kusového dřeva či dřevěných lisovaných briket. Pokud tedy prahnete po moderním krbu, abyste nejenže ušetřili, ale také si dopřáli pohled na plápolající oheň, v následujících řádcích vám představíme několik druhů kamen a prozradíme, jaké kamnářské potřeby jsou žádoucí.

Akumulační krb a akumulační kamna

První možností je akumulační krb, což je v podstatě samostatně stojící ohniště určené pro spalování dřeva. Sledovat můžete oheň přes otvírací dřívka. Výhodou je, že akumulační krb produkuje příjemné sálavé teplo přes přídavné akumulační tahy. Stejně tak se nabízí ještě akumulační kamna, jež se pyšní prodlouženou akumulační schopností až na dvanáct hodin.

Biotopeniště

Velké popularitě se těší také biotopeniště, které se pyšní vysokým podílem sálavého tepla. Interiér perfektně prohřeje. Výhodou je, že má také prodlouženou akumulační schopnost až na dvanáct hodin.

Hypokaustový krb

Další alternativou je hypokaustový krb pyšnící se vysokým podílem zdravého sálavého tepla. Zkvalitní tepelnou pohodu v místnostech, zajišťuje nízké proudění vzduchu a v neposlední řadě vás potěší, že nevíří prach v místnosti. Jeho akumulační schopnost je šest až osm hodin.

Teplovodní krb a kamna

Za zmínku stojí ještě teplovodní krb či kamna, která nachází uplatnění zejména tehdy, kdy chcete podpořit centrální vytápění celého domu.

Pokud hledáte specialistu na kamnářské potřeby, obraťte se na společnost BOLEK KAMNÁŘSTVÍ, která má i specializovanou prodejnu kamnářských a krbových potřeb v Havířově. Působí na trhu už od roku 1992, a tak má s kamny jako takovými vskutku bohaté zkušenosti.

  • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4