magazín o bydlení

Jaké vlastnosti by měly mít požární dveře?

požární dveře

Sice na první pohled vypadají jako obyčejné dveře, nicméně v tomto případě platí rčení, že zdání klame. Požární dveře s lineárními motory mají velice důležité poslání. Zabránit ztrátám na lidském životě a majetku. Uplatnění nacházejí především v průmyslových prostorech, ovšem v posledních letech se prodírají i do klasických domácností. Oproti klasickým dveřím se liší tím, že slouží jako požární uzávěr proti šíření ohně a kouře. Jestliže například bydlíte v bytě a domníváte se, že pro vás jsou požární dveře zbytečné, jste na omylu, protože se doporučuje mít alespoň vstupní dveře s funkcí zabránit průniku ohně a kouře.

Požární dveře se nemusí nutně lišit designem od ostatních variant. Rozdíly jsou především v uspořádání vnitřního souvrství dveřního křídla a zárubně. Požárními dveřmi procházíte možná každý den v práci, ani o tom nevíte.

Kde požární dveře nacházejí uplatnění?

Při rozhodování se, zda zvolit požární dveře, či nikoliv, vycházejte z návrhu požární bezpečnosti stavby. Požárně bezpečnostní řešení stavby je projektová dokumentace stavby, ve které jsou navrhnuta řešení tak, aby v případě vypuknutí požáru nedošlo ke ztrátám na životech a zdraví osob či k majetkovým újmám. Budova se rozdělí na menší požární úseky, například požárními úseky bytového domu jsou chodba, samostatné byty a garáže.

Jaké požadavky jsou kladeny na požární dveře?

V první řadě by měly požární dveře splňovat funkci požárního uzávěru. Dále by měly být vysoce odolné vůči požáru, a to v řádech několika minut. Stejně tak by měly být dveře osazeny automatickým zavíráním. I když existují i výjimky. Požární dveře se označují tím, jak dlouho požární uzávěr zachová svou funkci, například 15, 30, 45, 60 či 90 minut.

Pokud hledáte specialistu, jenž se na požární dveře specializuje, oslovte společnost SPEDOS. Prodává protipožární automatické dveře posuvné i otočné a nabízí širokou škálu typů, rozměrů i barev.

  • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4