magazín o bydlení

Jídelní stoly z masivu - srdce středu domácnosti

  • Tomáš Březina
  • Kuchyně

jídelní stoly z masivu

Ať už v kuchyni, jídelně nebo dokonce i v obýváku, je fakt který je těžké popřít. Stůl tvoří základ domácnosti. Je to místo, kde pojídáme naše rodinné, přátelské nebo romantické pokrmy. I když se říká, že láska prochází žaludkem, je důležité najít místo kde se láska nám bude prezentovat. Jídelní stoly z masivu jsou pro tuto příležitost výbornou volbou, která zaujme jak esteticky, tak prakticky.

Masiv není jako dřevotříska nebo plast

Masiv má pár základních výhod, díky kterým si tvoří výhody další. Ačkoliv tříska je jednorázově levnější a o něco lehčí, masiv na druhou stranu má díky tomu velkou odolnost a také životnost. S tím se táhne také cena. Třísku sice pořídíte za levno na poprvé, ale nemá tak dlouhodobou životnost a udržitelnost. Díky tomu je téměř nutné kupovat stále dokola nový stůl, který nahradí ten předchozí. Tím se to počítá také do ceny za materiál práci a také za práci při stěhování toho starého za nový. Kdežto jídelní stoly z masivu mají dlouhou životnost a výbornou udržitelnost. Je nadčasový a díky tomu také investuje do budoucna. Plast ačkoliv flexibilnější a cenově také dostupný, není tak atraktivní a přizpůsobivý okolí. Jídelní stoly z masivu si tak nevolíte z důvodu dostupných financí, ale kvůli životnosti, šetrnosti a designové flexibilitě. Navíc stůl je pevný a odolný, takže nehrozí nějaké problémy typu nerovnost či vyklání.

jídelní stoly z masivu

Estetika a působení luxusu

Jídelní stoly z masivu mají krom výhod praktických i designové, estetické a dokonce i aromatické. Ty mají totiž přírodní design zachovaný z každého určitého kmene. Surové dřevo působí příjemně a dokáže domácnost pozvednout svým přirozeným vzhledem. Materiál je zároveň nadčasový stejně tak, jako jeho estetika. Vůně lesa a přírody celkově je nenahraditelná. Žádný uměle zpracovaný materiál ji nedokáže nahradit. To je dosažitelná pouze pracování se surovým materiálem. Jídelní stoly z masivu nejsou tedy jen esteticky krásné, příjemné na dotek, ale také mají aroma, které je nenapodobytelné.

Jídelní stoly z masivu mají jednoduchou udržitelnost

Přeci jen se s tím setkal každý. Čištění stolu, péče o stůl, přípravné opravy hodinového manžela. I jídelní stoly z masivu jsou upraveny předtím, než se dostanou do rukou klientů. Tyto povrchové úpravy mohou zachovat více či méně jejich přírodní vzhled. Jedná se o tři klasické základní povrchové úpravy - voskování, olejování a lakování. Olej dokáže skrýt lehké oděrky a dodává dřevu matný odstín. Jeho výhodou je ale také to, že dřevo dokáže dýchat přes olej. Díky tomu je vosk snadno nanositelný a v případě renovace stolu stačí vosk pouze setřít a poté nanést novou vrstvu. Lakem je sice častokrát skrývána přirozená krása stolu, pokud se ale zvolí ten správný, může také nechat stůl vyniknout a pomoc mu v kontrastu jeho estetiky.

Jídelní stoly z masivu není snadné vybrat a také mají své mouchy. Je těžký pro manipulaci a je finančně nákladný. Avšak cena je odůvodněná a také nadčasová. Dovolí vám díky tomu brát nábytek ne jako spotřební zboží, ale jako dlouhodobou záležitost.

  • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4