magazín o bydlení

Polykarbonátové desky využijete na pergolu i přístřešek

polykarbonátové desky

Součástí moderní zahrady by mělo být i nějaké posezení. Bohužel, počasí je často nevyzpytatelné, a proto se vyplatí investovat i do zastřešení v podobě pergoly či altánu. Pokud jste se tedy rozhodli pro nějaké dřevěné stavení, pod které umístíte zahradní nábytek, neměli byste podceňovat výběr střechy. Samozřejmě jednou z možností jsou popínavé rostliny, ovšem u nich počítejte s tím, že pouze prostor zastíní, ale neochrání ho před deštěm. Ideální volbou jsou spíše polykarbonátové desky, které se vyznačují hned několika přednostmi.

Oblíbenosti se těší komůrkový polykarbonát, jenž však potřebuje být podepřen jak příčně, tak i podélně. Počítejte tedy s tím, že musíte vytvořit optimální konstrukci, aby střecha pevně držela, a hlavně dlouho vydržela.

Jaké výhody má polykarbonát?

Polykarbonát je v podstatě termoplast, jehož chloubami jsou vysoká mechanická odolnost a dobré optické vlastnosti. Každá mince má však dvě strany, což platí také u polykarbonátu. Pozor si dejte, aby nedošel do styku s chemikáliemi, protože na některé je vskutku citlivý, především na organická rozpouštědla. Při čištění použijte raději tlakovou vodu či slabý roztok mýdla.

Polykarbonátové desky mohou procházet různými úpravami, které vylepší ještě více vlastnosti materiálu. Pokud třeba chcete desky použít na zimní zahradu, určitě zvolte takové, které jsou tomu uzpůsobené a sníží nárůst teplot pod deskou.

Kdo polykarbonátové desky nabízí?

Současný trh je opravdu rozmanitý, a proto vybrat vhodného dodavatele je občas nadlidský výkon. Jestliže nemáte čas porovnávat si nabídky jednotlivých firem, usnadníme vám hledání s doporučením firmy TERCOPLAST. V jejím bohatém produktovém portfoliu najdete polykarbonátové desky a montážní příslušenství. V nabídce nechybí ani další výrobky z lexanu.

  • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4