magazín o bydlení

Proč pes utíká ze zahrady? Máme pro vás řešení

Útěk psa, zvláště když se to stane často, je velmi nepříjemný problém. Proč pes utíká z domova, zahrady nebo společné procházky? Útěky psa ze zahrady může zapříčinit hned několik důvodů, které uvádíme níže. Pes může utéct během procházky, nebo opustit zahradu bez našeho vědomí. Někdo by mohl říci, že obě situace jsou identické, protože se jedná o útěk psa. V článku se dočtete důvody a řešení útěku psa ze zahrady. 

Proč pes utíká ze zahrady?

Existuje hned několik důvodů, proč pes utíká ze zahrady. Nejčastěji jsou to nuda, frustrace, sexuální touha, nedostatečné pouto s opatrovníkem a strach. Někteří psi budou na zahradě výt, štěkat na kolemjdoucím, kopat zahradu a vytahovat rostliny. Existují však i psi, kteří mají silný průzkumný instinkt a pokud najdou cestu, určitě půjdou na výlet. 

Jediným řešením tohoto problému je poskytnout psovi správné množství kvalitní aktivity. Samozřejmě musí být daná aktivita přizpůsobená jeho přirozeným predispozicím a charakteru. Pokud musí být pes na zahradě sám, bude dobré mu poskytnout zábavu. Kryté hračky, hřebeny nebo „pískoviště“, ve kterém bude pes schopen kopat, jsou jen některé z možností. Posledním důležitým prvkem je samozřejmě řádně zajištěný plot, díky kterému fyzicky zabráníme psovi dostat se z pozemku.

Jak odnaučit psa utíkat? 

Pokud nepomáhají standardní metody, mohou pomoci neviditelný plot nebo elektronický obojek s GPS. Někteří v této situaci rozhodnou o tom, že použijí elektronický obojek s GPS. Pokud nechtějí používat canifugue. Každému chovateli vyhovuje něco jiného. 

Výhody elektronického obojku

Pes si rychle uvědomí, že jeho utíkání bude potrestáno nepříjemným elektrickým impulsem. Navíc GPS v obojku vám usnadní jeho hledání. Elektronický obojek s GPS lze navíc použít i při výcviku a pro odnaučení štěkání. Lepší obojky umožňují nastavit sílu impulzů a minimální úroveň hluku, kterou tyto impulsy aktivují. 

Výhody neviditelného plotu 

Neviditelný plot je zařízení, které přesně vymezí psovi hranice, které nepřekročí. Není to nijak náročná investice. Jeho instalace je jednoduchá. Poslouží vám mnohem lépe než klasický plot. Pes může putovat po pozemku libovolně daleko. Velmi efektivně tak odnaučíte psa utíkat. 

  • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4