magazín o bydlení

Průmyslová vzduchotechnika pro svařovny

průmyslová vzduchotechnika

Průmyslová vzduchotechnika má mnoho rozměrů. Existují různá řešení pro stříkání stojanů, různá pro tepelné řezací stojany nebo související procesy (např. broušení a řezání). Svařování v nevhodných podmínkách bude mít nepochybně negativní dopad na zdraví pracovníka. Odsávání svařoven je proto v současné době velkým tématem.

Nejnebezpečnější jsou částice, jež se vytvářejí během svařovacího procesu a které ve skutečnosti nelze vidět. Svářeč je může nevědomky vdechovat vzduchem. Z plic cestují do krevního řečiště přes alveoly. Být v takovém prostředí po dlouhou dobu může způsobit velmi nebezpečné choroby. Vzniknout může v tomto případě astma, pollinóza, bronchitida. Práce ve špatných podmínkách může také způsobit další závažná onemocnění - mluvíme o nemocech trávicího, nervového a oběhového systému.

Hodně samozřejmě záleží na specifikách práce svářeče - způsobu svařování, typu přídavných materiálů, které používá (mj. typu elektrody a typu povlaku atd.). I zde hraje roli svařovací proud. Samozřejmě nezapomeňte na to, co je na druhé straně, tj. co je svařováno. Pokud je předmět špinavý, dokonce i od oleje, pak se olej vypaří a spálí. Toto je další znečištění, kterému je svářeč vystaven. Svařovny by proto měly být vybaveny kvalitní průmyslovou vzduchotechnikou.

Průmyslová vzduchotechnika pro svařovny

Všechny svařovny by měly být vybaveny odsáváním spalin. Pokud je tento typ místního větrání správně nainstalován, ochrání svářeče před výše uvedenými riziky. Vhodná instalace je tehdy, když je místní výfuk co nejblíže místu znečištění. Odsávání zachycuje každou částici, veškerý prach a nečistoty dříve, než se mohou vzdálit od místa svařování. Nezapomeňte, že odsávání je jedna věc, ale nenahrazuje všeobecné větrání. Větrání musí probíhat být stejně. Když však vyvstane otázka průmyslového svařování, prioritou je odsávání kouře ze svařování.

Filtrační zařízení nemusí být účinnější, než je potřeba. Mělo by to být správné. Dalším důležitým problémem, po efektivitě, je pohodlí používání řešení. V první řadě nesmí větrání rušit svářeče. Zdá se to zřejmé, ale v praxi je to jiné. Kromě toho by místní ventilace měla být pohlcující, plně automatická a co možná nejtišší - pak si můžeme být jisti, že ji zaměstnanec použije na pracovišti. V tomto případě je vhodná průmyslová vzduchotechnika TIG FS.

  • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4