magazín o bydlení

Zvýšení bezpečnosti pomocí podlahových pásek

  • Tomáš Březina
  • Inspirace

Přijde Vám, že bezpečnostní pásky na podlahy jsou vhodné pouze do skladů a do výrobních prostorů? Ne tak docela! Podle nařízení o značení únikových východů je třeba, aby nejen skladové prostory, ale všechny veřejné budovy měly správné označení únikových východů. Také pro zvýšení plynulosti komunikačních cest se používají barevné podlahové pásky, které usnadní organizaci provozu na pracovišti.

Podlahové značení pro únikové cesty mohou být užitečné pro snížení rizika při krizových situacích a pro organizaci komunikací ve firmě obecně. 

Při plánování únikových cest doporučujeme dát důraz na prostudování nařízení a ustanovení vydané pro Váš typ budovy, protože může být přísnější než značení budovy jiného typu. Více informací o značení únikových cest zdeZnačení únikových východů ale není jediný případ, kde se mohou využít bezpečnostní podlahové pásky. 

 

Fluorescenční pásky na podlahy

Výhoda těchto pásek je nejspíš zřejmá. Při výpadku proudu v budově mohou tyto pásky navádět k únikovému východu a zajistit rychlý bezpečný přesun zaměstnanců. Vhodné jsou například šipky ukazující směr k východu, aby nedošlo k omylu následování fluorescenční pásky na opačnou stranu od východu. 

 

Barevné pásky na podlahy

Tyto pásky se používají pro značení cest, oblastí, které by měly zůstat prázdné, oblasti se zvýšeným rizikem pro zaměstnance a určující polohu bezpečnostních instalací, jako je například oční sprcha, či hasící přístroj. 

Při výběru barev je třeba dbát na jejich specifický význam a nevybírat barvy podle nálady. Více o barevném rozdělení podlahových pásek zde. Obecně platí, že čím méně barev se rozhodnete použít tím lépe. Omezíte tak zmatenost zaměstnanců a pracovní prostředí bude vypadat seriózněji.

 

  • Změneno dne .
Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4